faq

Hoe lang moet iemand in dienst zijn om zich verkiesbaar te kunnen stellen?

Een medewerker is verkiesbaar tot lid van de OR als hij volgens artikel 6 minstens een jaar voor de organisatie werkt. De ondernemingsraad kan hier in zijn reglement van afwijken ‘indien dit bevorderlijk is voor een goede toepassing van de wet’. Het kan dus zelfs raadzaam zijn in uw eigen reglement een kortere periode van bijvoorbeeld een half jaar op te nemen als er in uw organisatie veel seizoensarbeid of personeelsverloop is.