faq

Onze organisatie wil iedereen een pasje geven om het bedrijfsterrein op te komen. Heeft de OR instemmingsrecht?

Het invoeren van een pasjessysteem heeft gevolgen voor de privacy van werknemers. Zo’n pasje is op naam uitgegeven. Iedereen wordt bij binnenkomst geregistreerd in de database. Een dergelijk systeem kan niet zomaar worden ingevoerd. Uw OR heeft instemmingsrecht op grond van artikel 27. Trek aan de bel en vraag de bestuurder of er een gerechtvaardigd belang van de werkgever is om over te gaan op een pasjessysteem. Hoe groot is de inbreuk op de privacy? Wie hebben er inzicht in de gegevens en wat doet de werkgever met deze gegevens? Er zijn een hoop vragen te stellen.