faq

Onze bestuurder wil een vertrouwenspersoon aanstellen. Moet dit iemand van binnen de organisatie zijn?

Nee, dit hoeft zeker niet. Sterker nog: er valt veel voor te zeggen om te kiezen voor een externe vertrouwenspersoon, diegene is immers zelf niet persoonlijk betrokken bij de organisatie en zo voorkomt u mogelijke conflicten. Dit kan bijvoorbeeld geregeld worden met de arbodienst. Wel moet een vertrouwenspersoon goed bekend zijn met de organisatie en moeten de medewerkers hem/ haar weten te vinden.

 

Instemming vereist

Let op: de aanstelling van de vertrouwenspersoon behoeft instemming van uw ondernemingsraad, zo bepaalt de Wet op de ondernemingsraden (WOR) artikel 27 lid 1. U kunt dus een instemmingsaanvraag verwachten, alvorens de bestuurder een besluit neemt over de vertrouwenspersoon. Ga na, eventueel middels een achterbanenquête, welke aspecten de medewerkers belangrijk vinden aan de aan te stellen vertrouwenspersoon.

Meer lezen over aanstellen van een vertrouwenspersoon en waar u als OR op moet letten? Gebruik deze checklist.